A digitális valuta értékével nem lehet spekulálni – jelentette ki a Kínai Jegybank (PBoC) igazgatóhelyettese, Mu Changchun. Mu szerint a Bitcoin és a digitális jüan közötti legnagyobb különbség a spekuláció lehetősége, ráadásul a digitális jüan nem függ valutakosaraktól – tette hozzá.
Kína új nemzeti digitális valutája kétlépcsős rendszerben fog működni,
amelynek főszerve a Kínai Jegybank lesz, a központosított rendszer második szintjén pedig a különböző kereskedelmi bankok állnak majd.
A PBoC novemberben jelentette be, hogy háttérbe akarja szorítani a nagy értékű készpénzügyleteket egyes tartományokban, de Mu elmondása szerint a digitális jüant nem azért hozták létre, hogy kivégezzék a papír jüant, inkább csak kiegészítésként szolgál.
Kína minél előbb be akarja vezetni a nemzeti digitális valutát, hogy nyomást helyezzen az Egyesült Államokra – írja a Cointelegraph. A tesztelésben négy bank és olyan szereplők vesznek részt, mint például a China Telecom.
***
A cikk a Pallas Athéné Domeus Educationis Alapítvány támogatásával valósult meg.
Mi Magyar Péter gyenge pontja? Mit szól a szuverenitásvédelmi törvényhez? Veszélyes lehet-e a Fideszre a „luxizás”? Interjú a Széchenyi-díjas filozófussal.
A javaslat engedélyezési hatásköröket biztosítana közvetlenül Brüsszel számára is ahhoz, hogy ellenőrizze a tagállamok ilyen jellegű gazdasági tevékenységét.
„Ha ez bekövetkezne, akkor az eddigi 7 ezer forintos villanyszámla 14 ezer forintra, az eddigi 16 ezer forintos gázszámla pedig 54 ezer forintra is nőhetne” – mutatott rá a miniszterelnök.
Szóval a kínai digitális jüant a Kínai Nemzeti bank felügyeli... míg a "bitcoin"-t senki sehol msem felügyeli... vagyis "az csak úgy van"... vagy nincs... Mint Hofi a Hortobágyi délibáb nézőknek: "látod? nem látod? NALÁTOD!"
Félrevezető a cím, a "Miben is különbözik..." azt sugallja, hogy nem lesz különbség, pedig sem az itteni idézetben, sem az eredeti cikkben nincs ilyesmire utalás, az alkalmazott technológián kívül minden más lesz, ha jól értem.